Copyap 2

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

Jako studentka ekonomického lycea jsem pracovala ve firmě Copyrap. Ve firmě jsme spolu se Štěpánkou Helclovou a Ditou Micherovou měly na starosti připravování složek ke skenování. Každou složku je potřeba rozebrat a roztřídit na různé druhy a poté každý papír připravit. Příprava jednotlivého papíru spočívá v tom, že papír zbavíme všech předmětů, které by mohly při skenování vadit. Práce je stejná a jednoduchá. Po čase, je ale rutina velice nudná a nezáživná. Nicméně k práci nám pomáhá dobrý kolektiv a společné téma při hlubokých debatách o životě. Tato zkušenost mi dala obrázek o tom, jak určitě nikdy nechci dopadnout. Neříkám, že je to špatná práce, jen by mi dlouhodobě nevyhovovalo, jak je vše pořád monotonní. Nicméně zkušenost to byla dobrá a celý zájezd Erasmus + byl krásně naplánovaný a promyšlený.

Kristýna Šimáčková